«ЛЮБОВ» У ФІЛОСОФІЇ ОЛЕСЯ БЕРДНИКА
Ключові слова:
любов, Олесь Бердник, філософія, етика, гуманізмАнотація
Статтю присвячено розкриттю сутності поняття «любові» у творчості визначного українського письменника і філософа Олеся Бердника. У романі-феєрії Олеся Бердника «Зоряний Корсар» тема «любові» проявилася найбільш повно. На сторінках роману відповідь на вічне питання шукають козаки Запорізької Січі XVI ст., допитливі і бунтівні уми XIX і XX ст., наші сучасники, і зорепроходці кінця ХХІ ст., що летять до далеких зірок на галактичному крейсері «Любов». І не випадково, що саме «Любов», найсвітліше, щире і божественне почуття, не тільки підтримує їх у Дорозі, але і перетворює і воскрешає для Нового Життя в Новому Світі. Олесь Бердник – видатний духовний вчитель нашого часу, що створив власний етичний світ, побудований на принципах «любові», які необхідні в наш складний і трагічний час.Посилання
Арутюнов В. Філософія / В. Арутюнов. – К. : КНЕУ, 2001. – 221 с.
Афанасенко В. Філософія / В. Г. Кремень (заг. ред.). – Х. : Прапор, 2004. – 735 с.
Барський В. Вступне слово / В. Барський // Бердник О. Терновий вінець України. – Лондон : Українська видавнича спілка, 1985. – С. 7–22.
Бердник Олександр (Олесь) Павлович [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://olexa.org.ua/ukr/persons/ o_berdnyk.htm.
Бердник О. Хто має страх – недосконалий в любові / Олесь Бердник // Згода. – 1991 – 30 грудня.
Бердник О. Зоряний Корсар [Електронний ресурс] / Олесь Бердник. – Режим доступу : http://fanread.ru/book/4815527/.
Бойченко В. П. З історії словесності Південного Прибужжя / В. П. Бойченко. – Миколаїв : ТОВ ВіД, 2005. – 72 с.
Віра чи пізнання? (Розмова з письменником Олесем Бердником, Провідником Української Духовної Республіки) / Вела діалог і записала М. Громовиця // Молодь України. – 1994. – 20 жовтня.
Гриньох І. Олесь Бердник. Утопіст чи харизматик на обрії другого тисячоліття християнства в Україні / І. Гриньох. – Рим : Видання богословії, 1980. – Ч. 54. – 47 с.
Ильинов А. Полет Звездных Журавлей [Електронний ресурс] / А. Ильинов. – Режим доступу : http://toppe-nk.narod.ru/ai-berdnik.htm.
Концепції любові у західній філософії [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://e-works.com.ua/work/646_Koncepcii_lubovi_y_zahidnii_filosofii.html.
Котляр Ю. В. Олесь Бердник – світоч української духовності / Ю. В. Котляр, І. С. Міронова // Реабілітовані історією. Миколаївська область. – Кн. 3. – Київ – Миколаїв : Світогляд, 2007. – С. 186–188.
Літературознавча енциклопедія : в 2-х томах / [авт.-уклад. Ю. І. Ковалів]. – К. : ВЦ «Академія», 2007. – Т. 2. Літературознавча енциклопедія. – 624 с.
Любов. Категорія: Етика (В. О. Лозовий) [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://djerelo.com/psyhology/3424-49-lyubov.
Метельова Т. Світотворче слово Олеся Бердника [Електронний ресурс] / Т. Метельова. – Режим доступу : http://berdnyk.com.ua/materialy1.html.
Бердник Олесь. «Человеку суждено бессмертие» / Беседу вел В. Анисимов // Комсомольское знамя (Киев). – 1990. – 4 апреля.
Рожнятовська О. А. Все життя шукати істину ... (До 75-річчя від дня народження О. П. Бердника (1927) / О. А. Рожнятовська // Календар знаменних і пам’ятних дат. – 2002. – IV кв. – С. 82–85.
Сковорода Г. Твори. У 2-х томах / Г. Сковорода. – К. : АН «Обереги», 1994. – Т. 2. – 450 с.
Українські позаконфесійні інтелектуали-рідновіри [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://berdnyk.com.ua/materials/6/.
Юркевич П. Г. Вибране / П. Г. Юркевич. – К. : «Абрис», 1993. – 416 с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Редколегія публікує матеріали, не завжди поділяючи погляди їхніх авторів, зберігає стиль матеріалів, залишає за собою право скорочувати та редагувати тексти. Автор несе відповідальність за зміст статті, достовірність фактів, цитат, дат тощо. Друковані в інших виданнях матеріали до розгляду не приймаються. У разі передруку публікацій посилання на «Наукові праці. Філософія» обов’язкове.