ЕТНОНАЦІОНАЛЬНА РЕЛІГІЯ В ЖИТТІ НАРОДУ (АНАЛІЗ ПРАЦЬ В. ШАЯНА)
Ключові слова:
віра, культура, мова, релігія, писемність, християнство, обрядовістьАнотація
У статті досліджується внесок українського філософа другої половини ХХ ст. Воло-димира Шаяна у дослідженні давньої дохристиянської етнічної віри українців та культурних змін у їхньому житті із запровадженням на українській етнічній території світової релігії християнства. Віра народу дає уявлення про духовне життя. Через віру проявляється духовне існування людини. У працях В. Шаяна міститься думка, що за вірою народу можна пізнати глибину душі й характер народу.Посилання
Біблія. – Вид-во Б. Геце, 1939.
Володимир. Бібілія як ідеологія. Студія із ділянки порівняльного релігієзнавства / Шаян В. – Лондон : Орден, 1970.
Лозко Г. Європейський етнорелігійний ренесанс: витоки, сутність, перспективи (на матеріалі відродження етнорелігій у європейських країнах) / Галина Лозко. – К. : Такі Справи, 2006. – 424 с.
Мурович Л. Передмова. Володимир Шаян. Віра предків наших. – Гамільтон, 1987.
Шаян В. Віра предків наших / В. Шаян. – Гамільтон, 1987.
Шаян В. Джерело сили української культури / В. Шаян. – Лондон, 1972.
Шаян В. Проблема української віри / В. Шаян. – Лондон, 1972.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Редколегія публікує матеріали, не завжди поділяючи погляди їхніх авторів, зберігає стиль матеріалів, залишає за собою право скорочувати та редагувати тексти. Автор несе відповідальність за зміст статті, достовірність фактів, цитат, дат тощо. Друковані в інших виданнях матеріали до розгляду не приймаються. У разі передруку публікацій посилання на «Наукові праці. Філософія» обов’язкове.