СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ МІГРАЦІЇ
Ключові слова:
міграція, переміщення, суспільство, соціальний простір, соціальне пізнання, міграційні процесиАнотація
Міграція, стає одним із способів забезпечення виживання людства, однією з необхідних умов спільної діяльності індивідів. Тому міграційні процеси обумовлені множиною як об’єктивних чинників – специфічні історичні і національні умови життя країн, їх культурна своєрідність, особливості існування економіки, дії панівної у суспільстві політичної еліти та ін., – так і суб’єктивними обставинами, частина яких носять часто передбачуваний і суперечливий характер. Міграція, одним словом, включає безліч найрізноманітніших чинників і структур людської життєдіяльності – соціальних, духовних, економічних, психологічних, історичних. Розглянуто основні поняття міграції населення, що зумовлені умовами суспільної системи і культури, обслуговують об’єктивні потреби існування й розвитку людського суспільства, що забезпечує колективний характер буття людей. З одного боку, міграція безпосередньо стосується людини: проблем фізичного виживання, збереження її духовності і єдності її духовної культури, усвідомлення її індивідуального і соціального буття і місця в суспільстві. Адже саме людина і її особливості визначають специфіку соціального пізнання. З іншого боку, людина не може існувати поза суспільством, отже і міграція людей, що постійно переміщуються в географічному і, звичайно, соціальному просторі, різними способами впливає на суспільство.Посилання
Бауман З. Индивидуализированное общество / Зигмунт Бауман / Пер. с англ. под ред. В. Л. Иноземцева – М. : Логос, 2002. – 390 с.
Малиновська О. А. Мігранти, міграція та Українська держава: аналіз управління зовнішніми міграціями / О. А. Мали-новська. – К. : НАДУ, 2004. — 235с.
Малиновська О. А. Формування спільної міграційної політики Європейського союзу / О. А. Малиновська // Стратегічна панорама. – 2006 – № 2. – Режим доступу : http://www.niisp.org/vydanna/panorama/issue.php?s=gupr0&issue=2006_2.
Міграційні процеси в сучасному світі: світовий, регіональний та національний виміри: (Понятійний апарат, концептуальні підходи, теорія, практика): Енциклопедія / Упоряд. Ю. І. Римаренко ; За редакцією Ю. Римаренка. – К. : Довіра, 1998. – 912 с.
Новік В. О. Державна політика і регулювання імміграційних процесів в Україні: Аналітичне дослідження / В. О. Новік. – К. : Компанія ВАІТЕ, 1999. – 216 с.
Краткая философская энциклопедия. – М. : Издательская группа «Прогресс». – «Энциклопедия», 1994. – 576 с.
Петрова Л. В. Гештальттеорія як метод сучасної юриспруденції // Держава і право / Л. В. Петрова 2002. – Вип. 15. – С. 3–8.
Нелегальна міграція та торгівля жінками у міжнародно-правовому контексті (у двох книгах). / Авт. кол. Відп. редактори Ю. І. Римаренко, Я. Ю. Кондратьєв ; За редакцією Ю. С. Шемшученка. – К. : Ін-т держави і права ім. В. М. Корецького НАН України, Київський ун-т права, Національна академія внутрішніх справ України, 2001. – 1012 с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Редколегія публікує матеріали, не завжди поділяючи погляди їхніх авторів, зберігає стиль матеріалів, залишає за собою право скорочувати та редагувати тексти. Автор несе відповідальність за зміст статті, достовірність фактів, цитат, дат тощо. Друковані в інших виданнях матеріали до розгляду не приймаються. У разі передруку публікацій посилання на «Наукові праці. Філософія» обов’язкове.