СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКІ АСПЕКТИ ФЕНОМЕНУ МАРГІНАЛЬНОСТІ
Ключові слова:
маргінальність, міграція, об’єктивована форма маргінальності, суб’єктивована форма маргінальності, трансформаціяАнотація
Поняття маргінесу традиційно використовується в соціальній філософії, соціології та політичних науках для аналізу межового положення особи по відношенню до будь-якої соціальної спільності. Перехідний період, у якому перебуває українське суспільство, супроводжується процесами, що сприяють маргіналізації індивідів, соціальних груп і держави загалом. Теоретична інтерпретація феномену маргінальності суттєво відстає від практичного розгортання явищ маргінального ряду. В статті відмічається плю-ралізм підходів до розуміння маргінальності в суспільних та гуманітарних науках. Сучасна концепція маргінальності є багатофакторною, багаторівневою і мультикомпонентною. Філософія звертається до аналізу цього феномену як іманентному будь-якій соці-альній організації. Теоретичні розробки концепції маргінальності не є самоціллю. Із практичної точки зору подібні дослідження можуть бути використані для створення пропозицій з удосконалення державної політики України в контексті гармонізації соціальних відносин.Посилання
Балла М. Живущие на краю / М. Балла // Знание-Сила. – 2006. – № 11, с. 21-26.
Вафин А. Политическая маргинальность: теоретический и практический аспекты / А. Вафин // Полис. – 2011. – № 4. – С. 137–143.
Иванова Н. Маргинальность в политическом пространстве : автореферат дис. на соискание ученой степени канд. полит. наук [Електронний ресурс] / Н. Иванова. – Саратов, 2005. – Режим доступу : http://www.lib.ua-ru.net/diss/cont/ 126309.html.
Матета О. Політична та етнокультурна маргінальність у трансформаційних процесах пострадянської України : автореферат дис. на здобуття наукового ступеня кандидата політичних наук [Електронний ресурс] / О. Матета. – Харків, 2007. – 20 с. – Режим доступу : http://librar.org.ua/load.php.
Усманова А. Р. Маргинальность / А. Усманова // Всемирная энциклопедия: Философия ХХ век / Главн. науч. ред. и сост. А. А. Грицанов. – М. : АСТ, Мн. :Харвест, Современный литератор, 2002. – С. 444–445.
Bennett M. BasicConceptsofInterculturalCommunication [Електронний ресурс] / M. Bennet. – Yarmouth, 1998. – Режим доступу : http://www.ikwa.eu/resources/Bennett_intercultural_communication.pdf.
Berry J. Acculturation: Living successfully in two cultures [Електронний ресурс] / J. Berry // International Journal of Intercultural Relations. – 2005. – № 29. – С. 697–712. – Режим доступу : http://isites.harvard.edu/fs/docs/icb.topic551691. files/Berry.pdf.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Редколегія публікує матеріали, не завжди поділяючи погляди їхніх авторів, зберігає стиль матеріалів, залишає за собою право скорочувати та редагувати тексти. Автор несе відповідальність за зміст статті, достовірність фактів, цитат, дат тощо. Друковані в інших виданнях матеріали до розгляду не приймаються. У разі передруку публікацій посилання на «Наукові праці. Філософія» обов’язкове.