КОМУНІКАЦІЯ В СУЧАСНІЙ НАУЦІ: НОВІ ЗАСОБИ ДЛЯ ВИРОБНИЦТВА ЗНАННЯ
Ключові слова:
наука, комунікація, інформаційні технології, цифрові гуманітарні науки, ІнтернетАнотація
Сучасна наука є системою комунікацій різного виду. Інформаційні технології ради-кально змінюють нашу цивілізацію, тобто впливають на різні сфери життєдіяльності суспільства. Наука, і, зокрема, комунікації у середині наукового співтовариства зазнають суттєвих змін. Використання інформаційних технологій означає збагачення засобів та інструментів інформаційного обміну, виникнення та поширення нових моделей комунікації. Зміни в комунікаційних процесах сприяють ефективності і результативності наукової діяльності, тобто виробництву нового знання. Прикладом успішності використання співпраці вчених з різних галузей знань є проект «цифрові гуманітарні науки». Конкретні дослідження в межах цього проекту не тільки об’єднують різні галузі в гуманітарних науках, а й пропонують нові технологічні і методологічні інструменти іншим дисциплінам, котрі вивчають культуру і суспільство. Роль Інтернету в структурах наукової комунікації оцінюється неоднозначно.Посилання
Журавлева Е. Ю. Эпистемические обещания «цифровых гуманитарных наук» / Е. Журавлева // Вопросы философии. – 2014. – № 9. – С. 91–96.
Кастельс М. Інтернет-галактика. Міркування щодо інтернету, бізнесу і суспільства / М. Кастельс ; пер. с англ. – К. : Ваклер, 2007. – 304 с.
Луман Н. Общество как социальная система / Н. Луман (пер. с нем. А. Антоновський). – М. : Логос, 2004. – 234 с.
Назарчук А. В. Теория коммуникации в современном обществе / А. В. Назарчук. – М. : Прогресс-Традиция, 2009. – 236 с.
Огурцов А. П. Наука: власть и комуникация / А. П. Огурцов // Вопроси философии. – 1990. – № 11. – С. 3–17.
Онопрієнко М. В. Інформатизація в контексті філософсько-методологічного дослідження інформатики / М. В. Оно-прієнко. – К. : Софія-Оранта, 2007. – 212 с.
Соколов А. В. Общая теорія социальной коммуникации / А. В. Соколов. – СПб. : Михайлов, 2002. – 460 с.
Хайдеггер М. Время и бытие / М. Хайдеггер. – М. : Республика,1993. – 447 с.
Шемаева Г. В. Бібліотека в системі наукової комунікації: коеволюційні процеси розвитку : автореф. дис.. на здобуття наук. ступеня доктора наук з соц. комунікацій : спец. 27.00.03 // Г. В. Шемаєва; Харківська державна академія культури. – Харків, 2009. – 42 с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Редколегія публікує матеріали, не завжди поділяючи погляди їхніх авторів, зберігає стиль матеріалів, залишає за собою право скорочувати та редагувати тексти. Автор несе відповідальність за зміст статті, достовірність фактів, цитат, дат тощо. Друковані в інших виданнях матеріали до розгляду не приймаються. У разі передруку публікацій посилання на «Наукові праці. Філософія» обов’язкове.