ФІЛОСОФІЯ ГЛОБАЛЬНИХ ПРОЦЕСІВ І АНТИГЛОБАЛІЗМ

В. Л. Гавеля

Анотація


У статті розглядається співвідношення теоретичних і практичних аспектів протистояння глобалістів і антиглобалістів, аналізується зіткнення точок зору на спрямованість сучасного історичного процесу. Автор дає аналітику і висновки стосовно філософського і соціокультурного змісту сучасної реальності. Програма антиглобалістів викладена через аналітику, розглядаються супутники і соратники протестних рухів у глобальному світі. Викладається авторське бачення інформаційних процесів у сучасному соціумі. Розглядається глобалізація виробництва, споживання і їх стандартизація в глобальному світі. Підкреслюється відсутність гармонії управління в сучасному світі, кількість наслідків глобалізації має обвальний характер і не піддається прогнозуванню. Аналізуються форми протидії глобалізації організаціям антиглоба-лістів. Відмічено особливості культурного поступу в умовах глобалізації світу. Анти-глобалізаційний спротив пов’язаний також і з послабленням антисистемної протидії негативному впливу глобалізму. Відмічені і аналізуються способи і методи ненасильницької протидії диктаторським режимам в умовах сучасних глобальних процесів.

Ключові слова


глобальні процеси; антиглобалізм; глобалісти; інформаційні процеси; соціальні процеси

Повний текст:

PDF

Посилання


Глобалізація і безпека розвитку : [монографія] / О. Г. Білорус, Д. Г. Лук’яненко та ін. – К. : КНЕУ, 2001. – 733 с.

Стоун О. Нерасказанная история США / О. Стоун, П. Кузник / Пер. с англ. А. Оржицкого, В. Полякова. – М. : КоЛибри: Азбука-Аттикус, 2014. – 928 с.

Травин Д. Модернизация: от Елизаветы до Егора Гайдары / Д. Травин, О. Маргания. – М. : АСТ, Астрель. – СПб. : ТеrrаFantastica, 2011. – 722 с.

Данинген Д. Горячие точки ХХІ века. Как будут развиваться события / Д. Данинген, О. Бей. – М. : Эксмо, 2014. – 832 с.

Богачевская И. В. Глобализация: закат традиционной религиозности или ее трансформация? / И. В. Богачевская // Людина і культура в умовах глобалізації: Зб. наук. статей. – К., 2003. – С. 348–357.


Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.