ФІЛОСОФІЯ ГЛОБАЛЬНИХ ПРОЦЕСІВ І АНТИГЛОБАЛІЗМ
Ключові слова:
глобальні процеси, антиглобалізм, глобалісти, інформаційні процеси, соціальні процесиАнотація
У статті розглядається співвідношення теоретичних і практичних аспектів протистояння глобалістів і антиглобалістів, аналізується зіткнення точок зору на спрямованість сучасного історичного процесу. Автор дає аналітику і висновки стосовно філософського і соціокультурного змісту сучасної реальності. Програма антиглобалістів викладена через аналітику, розглядаються супутники і соратники протестних рухів у глобальному світі. Викладається авторське бачення інформаційних процесів у сучасному соціумі. Розглядається глобалізація виробництва, споживання і їх стандартизація в глобальному світі. Підкреслюється відсутність гармонії управління в сучасному світі, кількість наслідків глобалізації має обвальний характер і не піддається прогнозуванню. Аналізуються форми протидії глобалізації організаціям антиглоба-лістів. Відмічено особливості культурного поступу в умовах глобалізації світу. Анти-глобалізаційний спротив пов’язаний також і з послабленням антисистемної протидії негативному впливу глобалізму. Відмічені і аналізуються способи і методи ненасильницької протидії диктаторським режимам в умовах сучасних глобальних процесів.Посилання
Глобалізація і безпека розвитку : [монографія] / О. Г. Білорус, Д. Г. Лук’яненко та ін. – К. : КНЕУ, 2001. – 733 с.
Стоун О. Нерасказанная история США / О. Стоун, П. Кузник / Пер. с англ. А. Оржицкого, В. Полякова. – М. : КоЛибри: Азбука-Аттикус, 2014. – 928 с.
Травин Д. Модернизация: от Елизаветы до Егора Гайдары / Д. Травин, О. Маргания. – М. : АСТ, Астрель. – СПб. : ТеrrаFantastica, 2011. – 722 с.
Данинген Д. Горячие точки ХХІ века. Как будут развиваться события / Д. Данинген, О. Бей. – М. : Эксмо, 2014. – 832 с.
Богачевская И. В. Глобализация: закат традиционной религиозности или ее трансформация? / И. В. Богачевская // Людина і культура в умовах глобалізації: Зб. наук. статей. – К., 2003. – С. 348–357.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Редколегія публікує матеріали, не завжди поділяючи погляди їхніх авторів, зберігає стиль матеріалів, залишає за собою право скорочувати та редагувати тексти. Автор несе відповідальність за зміст статті, достовірність фактів, цитат, дат тощо. Друковані в інших виданнях матеріали до розгляду не приймаються. У разі передруку публікацій посилання на «Наукові праці. Філософія» обов’язкове.