ТЕОЛОГІЯ К. БАРТА І ЕКЗИСТЕНЦІАЛІЗМ: НАСЛІДУВАННЯ ЧИ ЗАПЕРЕЧЕННЯ?
Ключові слова:
протестантизм, діалектична теологія, екзистенціальна теологія, релігія, БогАнотація
В статті досліджується звернення К. Барта до постулатів філософії класичного екзистенціалізмуі оцінка нимзначимості цієї філософії. Автор стверджує те, що відоме віднесення ідейної спадщини теолога і дотак званої екзистенціальної теології, потребує корекції та серйозних уточнень. Якщо ліберальна протестантська теологія до К. Барта практично нагадувала варіант впровадження у теологічне мислення гегелівського ідеалізму, то за допомогою ідей С. К’єркегора, як стверджують це сучасні дослідники, К. Барт й зробив спробу відійти від хитромудрого павутиння раціональних ідей і понять у теологічному мисленні, і повернути при цьому біблійним поняттям їх первинний зміст. Повернутися до реальності існування, яка, безумовно, у кожному конкретному випадку людської екзистенції перевершує усі існуючі межі можливого застосування абстрактних логічних законів і категорій з метою отримання достеменних істин такого існування.Посилання
Barth, K. Church Dogmatics, Vol 1. 1. – The Doctrine of the Word of God. – Part One. – Ed. Rev. Prof. G.W. Bromily, D. Litt., D.D.; Rev. Prof. T.F. Torrance, D. Litt., D.D., D. Theol. – Edinburgh: T. Crark, 38 George Street., 1975.
Barth, K. Ch. D., Vol. 1.2.
Barth, K. Ch. D.,Vol. 2.2.
Barth, K. Ch. D., Vol. 3.3.
Barth, K. Ch. D.,Vol. 3.2.
Barth, K. Ch. D.,Vol. 3.4.
Barth, K. Ch. D., Vol. 4. 1.
Barth, K. Ch. D., Vol. 4. 2
Barth, K. Ch. D., Vol. 4. 3. 2.
Franke, John R. God Hidden and Wholly Revealed: Karl Barth, postmodernity, and evangelical theology, «Books and Culture», September/October 2003.
Moltmann, J. Anftinge der dialektischen Theologie, Bd. 1. MUnchen, 1962.
Барт, К. Послание к Римлянам / Пер. с нем. (Серия «Современное богословие»). – М.: Библейско-богословский институт св. апостола Андрея, 2005.
Ворохобов, А. В. Религиозно-философские взгляды Карла Барта и Рудольфа Бультмана: сравнительный анализ. – дис. канд. филос. н. – Нижний Новгород – 2009.
Хайдеггер М. Что такое метафизика? / Пер. с нем. В. В. Бибихина. – 2-е изд. – М. : Академический Проект, 2013.
Шевченко, Сергий. Екзистенциална теология: пролог към феномена на постекзистенциалното време // Международно многоезично специално научно издание «Идеи. Философско списание», книжка 1(7)–2(8), февруари – април, година IV, 2016 Пловдив (България) – С. 64
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Редколегія публікує матеріали, не завжди поділяючи погляди їхніх авторів, зберігає стиль матеріалів, залишає за собою право скорочувати та редагувати тексти. Автор несе відповідальність за зміст статті, достовірність фактів, цитат, дат тощо. Друковані в інших виданнях матеріали до розгляду не приймаються. У разі передруку публікацій посилання на «Наукові праці. Філософія» обов’язкове.