ЦІЛЕЗДІЙСНЕННЯ В СТРУКТУРІ СОЦІАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ЛЮДИНИ
Ключові слова:
ціль, цілереалізація, цілі-завдання, цілі-системи, соціальний викликАнотація
У статті розглянуто механізм реалізації цілей і спрямованість людської активності на початкове інтелектуальне узагальнення, де в ролі постійного фактора використовуються деякі ірраціональні сутності. Опис цілездійснення завжди наближений до операціональної сутності засобів (проблема вибору, корекції цілей, планова фіксація, які самі по собі ніби вимагають очевидності і простоти). Розглянуто також і джерельну основу проблеми цілереалізації. Визначено шляхи опредметнення потягу задовольнити зростаючи потреби, деякий мотив діяльності, котрий вибудовується із матеріалів самого середовища. Цілереалізація розглядається як процес зустрічі цілей з засобами і можливостями реалізації задуманого (можливості, умови, ресурси, інструментарій). Відносно соціуму ціль і цілездійснення набувають сукупного характеру і без відома окремої людини стають соціальним виробництвом.Посилання
Батищев Г. С. Самопознание человека как культурно-созидательного существа / Г. С. Батищев – М. : Наука, 1994. – 207 с.
Гайм Р. Гегель и его время. Лекции о первоначальном возникновении, развитии, сущности и достоинстве философии Гегеля. / Рудольф Гайм ; [перевод с немецкого П. Л. Соляникова]. – СПб., 2006. – 392 с.
Кірюхін Д. І. Вступ до філософії релігії Геґеля. Філософія як спекулятивна теологія / Д. І. Кірюхін. – К. : ПАРАПАН, 2009. – 204 с.
Козлова О. Н. Социология / О. Н. Козлова. – М. : Изд-во Омега-Л, 2006. – 320 с.
Танатова Д. К. Антропологический подход в социологии : [монография] / Д. К. Танатова. – [2-е изд.]. – М., 2006. – 264 с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Редколегія публікує матеріали, не завжди поділяючи погляди їхніх авторів, зберігає стиль матеріалів, залишає за собою право скорочувати та редагувати тексти. Автор несе відповідальність за зміст статті, достовірність фактів, цитат, дат тощо. Друковані в інших виданнях матеріали до розгляду не приймаються. У разі передруку публікацій посилання на «Наукові праці. Філософія» обов’язкове.