РОЛЬ ФІЛОСОФСЬКИХ ДИСЦИПЛІН У ПІДГОТОВЦІ МАЙБУТНІХ СОЦІАЛЬНИХ ПРАЦІВНИКІВ
Ключові слова:
філософські дисципліни, соціальний працівник, інновації, методи, суспільство, держава, фахівець, наука, освітаАнотація
Для побудови демократичної, правової української держави, а отже, держави загального добробуту, необхідно забезпечувати відповідний рівень підготовки майбутніх соціальних працівників. Існуючі методи та засоби підготовки в переважній більшості базуються на загальноприйнятних підходах, а саме теоретичному та практичному викладанні тих чи інших дисциплін. У багатьох країнах, зокрема й в Україні, запроваджено так звану Болонську систему підготовки майбутніх спеціалістів, у тому числі і в галузі соціального забезпечення населення. Важливу роль у цьому навчальному процесі відіграє комплекс філософських дисциплін: загальної філософії, етики, естетики, релігієзнавства, культурології, а також філософії науки й філософії освіти, які допомагають студентам вивчати суспільство у взаємозв’язку «людина й світ», «громадянин і суспільство», «людина і нація».Посилання
Базалук О. О. Філософія освіти [Електронний ресурс] : [навчальний посібник] / О. О. Базалук, Н. Ф. Юхименко. – К. : Кондор, 2010. – 164 с. – Режим доступу : http://pidruchniki.com/1584072032609/filosofiya/filosofiya_osviti.
Бистрицький Є. Чому філософія має бути обов’язковою дисципліною у вишах та академічних інститутах [Електронний ресурс] / Є. Бистрицький. – Режим доступу : http://blogs.pravda.com.ua/authors/bystrytsky/54c84e4990b7f/.
Економіка вищої освіти України: тенденції та механізми розвитку / За заг. ред. В. П. Андрущенка. – К. : Пед. преса, 2006. – С. 28.
Закон України про вищу освіту від 1 липня 2014 року, N 1556-VII.
Інновації як фактор модернізації та підвищення якості вищої освіти : бібліогр. покажчик (1995–2006) / Укл. Н. В. Артикуца, О. М. Клоченок, Т. О. Ліщук ; НаУКМА. – К. : Стилос. 2006. – 630 с.
Ректори вишів закликають повернути філософії статус обов’язкової дисципліни [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://tyzhden.ua/News/128612.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Редколегія публікує матеріали, не завжди поділяючи погляди їхніх авторів, зберігає стиль матеріалів, залишає за собою право скорочувати та редагувати тексти. Автор несе відповідальність за зміст статті, достовірність фактів, цитат, дат тощо. Друковані в інших виданнях матеріали до розгляду не приймаються. У разі передруку публікацій посилання на «Наукові праці. Філософія» обов’язкове.