СВІТОГЛЯДНІ ОСНОВИ ВИВЧЕННЯ СОЦІАЛЬНОЇ РОЛІ ГРОШЕЙ У СУЧАСНОМУ УКРАЇНСЬКОМУ СУСПІЛЬСТВІ
Ключові слова:
світоглядні основи електронної економіки, фінансовий світогляд, інтернет-банкінг, електронні гроші, соціальна роль грошейАнотація
У статті досліджено боротьбу двох символічних універсумів: модерного і постмодерного ставлення до грошей. На практиці ця боротьба представлена протистоянням двох груп споживачів банківських послуг: тих, що бажають і вміють жити в кредит, і тих, для кого це неприйнятно. Це не тільки дві стратегії фінансової поведінки, це два світогляди. В Україні співіснують два фінансових світогляди: культура сучасного інтернет-банкінгу (можливо, 10 % дорослого населення) і феномен масового примітивного меркантилізму і монетаризму. Україна стоїть перед необхідністю поширювати сучасну фінансову цивілізацію, пластиково-безготівкові електронні гроші. Це можливо через витіснення стереотипів фінансової свідомості і поведінки, які віджили і їх заміну на адекватні і сучасні стереотипи постмодерністської епохи.Посилання
Опитування: Що потрібно для щастя в першу чергу? [Електронний ресурс] // Центр Разумкова. – Режим доступу : http://razumkov.org.ua/ukr/poll.php?poll_id=356.
Матусевич В. Традиція, модерн і постмодерн у ціннісних орієнтаціях міського населення України / В. Матусевич // Українське суспільство 1992–2013. Стан та динаміка змін. Соціологічний моніторинг / За ред. В. Ворони, М. Шульги. – К. : Інститут соціології НАН України, 2013. – С. 298–305.
Бевзенко Л. Уявлення українців про ознаки життєвого успіху в нашій країні / Л. Бевзенко // Українське суспільство 1992–2013. Стан та динаміка змін. Соціологічний моніторинг / За ред. В. Ворони, М. Шульги. – К. : Інститут соціології НАН України, 2013. – С. 321–329.
Шульга О. Ціннісний вакуум та боротьба символічних універсамів в українському суспільстві / О. Шульга // Українське суспільство 1992-2013. Стан та динаміка змін. Соціологічний моніторинг / За ред. В. Ворони, М. Шульги. – К. : Інститут соціології НАН України, 2013. – С. 305–311.
Скринник З. Українська людина в лабіринтах огрошевленого світу / З. Скринник // Університетська [кафедра]. Культурологія. Аксіологія. Філософія. Етнологія. Дискусії. Рецензії. Анотації [Текст] : альманах / М-во освіти і науки України, держ. ВНЗ «Київ. нац. екон. ун-т ім. Вадима Гетьмана», Ін-т прикладної та професійної етики; редкол. Ю. Вільчинський [та ін.]. – Електрон. текстові дані. – Київ : КНЕУ. – Назва з титул. екрану. – Електрон. версія друк. вид. [Вип.] 2. – 2013. – 205 с. – ISBN 2227-1503 : Б. ц. – Режим доступу : http://ir.kneu.edu.ua/cgi-bin/ecgi64/cgiirbis_64.exe.
Ільїн В. В. Фінансова цивілізація / В. В. Ільїн. – К. : Книга, 2007. – 528 с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Редколегія публікує матеріали, не завжди поділяючи погляди їхніх авторів, зберігає стиль матеріалів, залишає за собою право скорочувати та редагувати тексти. Автор несе відповідальність за зміст статті, достовірність фактів, цитат, дат тощо. Друковані в інших виданнях матеріали до розгляду не приймаються. У разі передруку публікацій посилання на «Наукові праці. Філософія» обов’язкове.