ТРАНСФОРМАЦІЯ ОБРАЗУ НАУКИ У СУЧАСНОМУ СУСПІЛЬСТВІ
Ключові слова:
наука, соціокультурні чинники, знання, епістемологія, культураАнотація
Трансформація образу сучасної науки відображає зрушення у культурі людства зага-лом. Сучасна наука має суттєві відмінності від класичної. Центр ваги сучасних науко-вих досліджень перенесений з процесу отримання та обґрунтування знань на їх прак-тичне застосування в різних сферах суспільної життєдіяльності. Сучасна філософія обстоює культурну самоцінність наукового знання, оскільки зміни в організації дослі-джень та споживанні наукових знань не відміняють їх когнітивну складову. Про наукове знання як феномен культури багато писав відомий український філософ Сергій Кримсь-кий. Поява останнім часом нових епістемологічних стратегій продовжує лінію його ро-здумів. Нові соціокультурні запити впливають на виробництво, функціонування та ви-користання наукових знань. Проте це не заперечує пошук істини, на чому завжди напо-лягав у своїх творах С. Кримський.Посилання
Дротянко Л. Наука як феномен культури у філософській спадщині С. Б. Кримського / Л .Дротянко // Вісник НАУ. Серія: Філософія. Культурологія: Зб. наук. праць. ‒ Вип. 2(22). ‒ К. : НАУ. ‒ 2015.‒ С. 10‒14.
Крымский С. Научное знание и принципы его трансформации.‒ К. : Наукова думка.‒ 1974. ‒ 207 с.
Крымский С., Кузнецов В. Мировоззренческие категории в современном естествознании. ‒ К. : Наукова думка.‒ 1983.‒ 222 с.
Кримський С. Під сигнатурою Софії. ‒ К. : Видавничий дім «Києво-Могилянська академія». ‒ 2008. ‒ 367 с.
Культурно-историческая эпистемология: проблемы и перспективы. К 70-летию Б. Пружинина. ‒ М. : Академия. ‒ 2014. ‒ 599 с.
Лебедев С. .Философия науки: общие проблемы. ‒ М. : Академический проект. ‒ 2007. ‒ 731 с.
Мамчур Е. Проблемы социокультурной детерминации научного знания.‒ М. : Наука. ‒ 1987. ‒125 с.
Свасьян К. Становление европейской науки. ‒ М. : Evidentis. ‒ 2002. ‒ 440 с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Редколегія публікує матеріали, не завжди поділяючи погляди їхніх авторів, зберігає стиль матеріалів, залишає за собою право скорочувати та редагувати тексти. Автор несе відповідальність за зміст статті, достовірність фактів, цитат, дат тощо. Друковані в інших виданнях матеріали до розгляду не приймаються. У разі передруку публікацій посилання на «Наукові праці. Філософія» обов’язкове.