Інтерновані українці у 1914–1920 роках: філософія соціального детермінізму
Ключові слова:
нтернування, меморіали, громади, утиски, майно, українці, емігрантиАнотація
Кінець ХІХ – початок ХХ століття для Канади був періодом масового заселення емігрантами з країн Європи, і зокрема з Австро-Угорщини. Серед емігрантів були й українці з Галичини та Буковини. Канадський уряд і емісари обіцяли всім новоприбулим рівноправне громадянство, виділення ділянок землі, працю на підприємствах і залізниці, а також добре життя в майбутньому, але реальність була іншою. З початком війни (серпень, 1914 р.) були організовані майже три десятки концентраційних таборів, де утримувалися вихідці з Австро-Угорщини. У 1914‒1920 рр. галичани, буковинці (українці), хоча й прибули в Канаду на запрошення уряду як поселенці першої хвилі еміграції, відчули на собі різного роду репресії. Але завдяки публікаціям у пресі, виданню книг в цей період, стало відомо всьому світу про страждання, утиски та інтернування українців з Австро-Угорщини протягом періоду 1914‒1920 років. На початку ХХІ ст. на вшанування пам’яті про інтернування скрізь на території Канади встановлені пам’ятні дошки і меморіали. У 2005 році канадський прем’єр-міністр Пол Мартін визнав інтер-нування українців темною сторінкою в історії Канади, уряд Канади надав 2,5 млн доларів на фінансування пам’ятних заходів та освітніх програм, пов’язаних з інтернуванням. У 2008 році було створено урядовий Канадський Фонд «Визнання інтернування під час Першої світової війни». Рада Фонду включає представників тих етнічно-культурних громад, які постраждали внаслідок інтернування. Фонд підтримує освітні та ме-моріальні заходи, які вшановують пам’ять постраждалих і нагадують всім канадцям про потребу бути пильними в обороні громадських свобод і людських прав, особливо під час національних і міжнародних криз.Посилання
An article about internment by Lubomyr Luciuk [The Whig Standard] ―On a landscape of despair, forgiveness‖. – Used: http://www.international.gc.ca.
Luciuk L. Y., Kordan B. And who says time heals all? // The Globe and Mail. 20 08.1988; Luciuk L. A Time for Atonement: Canada‘s First National Internment Operations, 1914-1920. – Kingston, Ontario: Limestone Press, 1988; Luciuk L. Y., Kordan B. S. Creating a Landscape: A Geography of Ukrainians in Canada. – University of Toronto Press, 1989; Luciuk L. Searching for Place: Ukrainian Displaced Persons, Canada and the Migration of Memory. – University of Toronto Press, 2000; Luciuk L., Hu-meniuk W. Their Just War: Images of the Ukrainian Insurgent Army/ – Kingston, Ont: Kashtan Press, 2007
СТО PROJECT – 100 PLAQUES PROJECT .Press Release. – Used: http://www.international.gc.ca.
―Enemy aliens‖: internment – Used: http://www.international.gc.ca.
Parker. City architect tasked with war exhibit. – Used: http://www.calgaryherald.com/search/City+architect+tasked +with+ ex-hibit/4364036/story.html
Appeal editors of internment. – Used : http://www.international.gc.ca
Used: Materials of ethnographic expeditions Chernivtsi National
University. - 1999. - Vol 3, p. 3-7.
An article about internment by Lubomyr Luciuk [The Whig Standard].
―On a landscape of despair, forgiveness‖. – Used: http://www.international.gc.ca; http: //toronto.com.ua/_rim/4/85768393; http: //www. thewhig.com/2012/07/11
Map internment camps in Canada 1914-1920 biennium. – Used:: http: //toronto.com.ua/_rim/4/85768393
Treatment of women of Calgary (Alberta). – «The Calgary Daily Herald», 2, 29, 1917.
Macy‘s Letter Borden: – Used:: http://www.international.gc.ca; http://www.uccla.ca.
Mary Manco Hasket, lager "Spirit Lake". – Used: http://www.international.gc.ca
Used:https://www.change.org/p/minister-of-heritage-melanie-joly-help-save-a-great-war-cemetery
WWI internment with Bill C-331: – Used:: http://www.international.gc.ca
Lawrence Toet, MP (Elmwood-Transcona) remembers those interned in Canada during the First World War. – Used: http://www.international.gc.ca; [email protected].
Manitoba Conservative MPs Lawrence Toet and James Bezan remembers those interned in Canada during the First World War (Speech by Manitoba MP James Bezan). – Used: http://www.international.gc.ca; [email protected]
―On a landscape of despair, forgiveness‖/ – Used : http://www.international.gc.ca.
Рermanent exhibit about canada‘s first national internment operations opens in banff: – Used:: www.lucorg.com/ news.php/news/6798.
Used: https://www.change.org/p/minister-of-heritage-melanie-joly-help-save-a-great-war-cemetery
Іbid.
Іbid; http: //toronto.com.ua/_m/4/85768393.
Internment Memorial Museum in Ukrainian Cultural Heritage Village. – Used: http://www.international.gc.ca.
FROM THE UKRAINIAN CANADIAN CONGRESS NEWSLETTER – OCTOBER 2015. – Used: http://www.internmen tcanada.ca/index.cfm; www.newsru.ua.
Symposium – Canada‘s First National Internment Operations. – Used: http://www.international.gc.ca.
Іbid.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Редколегія публікує матеріали, не завжди поділяючи погляди їхніх авторів, зберігає стиль матеріалів, залишає за собою право скорочувати та редагувати тексти. Автор несе відповідальність за зміст статті, достовірність фактів, цитат, дат тощо. Друковані в інших виданнях матеріали до розгляду не приймаються. У разі передруку публікацій посилання на «Наукові праці. Філософія» обов’язкове.