ОНОВЛЕННЯ ПОЛІТИЧНОЇ ВЕРХІВКИ СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ: ФІЛОСОФСЬКИЙ РАКУРС
Ключові слова:
еліта, політична верхівка, трансформація, маргінальність, синергетикаАнотація
Висвітлюються проблеми формування, структури та оновлення політичної верхівки українського суспільства в перехідний період розвитку. За 25 років незалежності ці про-цеси не набули чіткості та системності. Безперечно, оновлення відбувається, але прогнозувати, передбачати керівний склад різних політичних інституцій вкрай складно. Мобільність, оновлення, змішування різних груп еліт є характерною рисою сучасного суспільства. Процеси децентралізації, розвитку місцевого самоврядування, депо-літизація державної служби, а також якісна освіта є умовами формування нового полі-тичного кадрового потенціалу нашої країни. Пропонується в термінах синер-гетичної парадигми розглянути сучасний період розвитку української державності в контексті змін, що відбуваються у певних прошарках так званої політичної еліти.Посилання
Андрусів В. Украинская элита: откуда ноги растут. Украинская правда, 11 ноября 2009. [Електронний ресурс]. Режим доступу : http://world.pravda.com.ua/rus/articles/2009/11/11/4513357/.
Князева Е. Н., Курдюмов С. П., Трансдисциплинарность синергетики: следствия для образования / Е. Князева, С. Курдюмов // Синергетическая парадигма. Человек и общество в условиях нестабильности. М. :Прогресс-Традиция,2003. 584 с.
.Выдрин Д. За что я не люблю Фирташа. – Украинская правда, 11 ноября 2009. [Електронний ресурс]. Режим досту-пу : http://www.vydrin.com/express/156928/
.Офіційний сайт Верховної Ради Украни [Електронний ресурс]. Режим доступу : http://rada.gov.ua/ru.
Хакен Г. Синергетика: Иерархии неустойчивости в самоорганизующихся системах и устройствах/ Г. Хакен. – М. : Мир, 1985. 419 с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Редколегія публікує матеріали, не завжди поділяючи погляди їхніх авторів, зберігає стиль матеріалів, залишає за собою право скорочувати та редагувати тексти. Автор несе відповідальність за зміст статті, достовірність фактів, цитат, дат тощо. Друковані в інших виданнях матеріали до розгляду не приймаються. У разі передруку публікацій посилання на «Наукові праці. Філософія» обов’язкове.